Melbourne City vs. Brisbane Roar

Tento víkend je na programu 13. Kolo v australské A-League, které začíná páteční předehrávkou v Melbourne, kde se domácí Melbourne City utká s týmem Brisbane Roar. Na vypsané kurzy jsem čekal, jelikož jsem v tomto zápase chtěl určitě něco hrát, ale vzhledem k tomu, že jsem se nemohl rozhodnout mezi dvěma různými tipy, volím tuto analýzu raději do FREE služby.

Původně jsem měl v plánu hrát analýzu na Melbourne City, ale po posledním zápase Brisbane Roar, který jsem viděl, jsem pak následně tuto myšlenku přehodnotil a jako nejlepší možnou variantu v tomto duelu volím, že OBA TÝMY VSTŘELÍ BRANKU.

Brisbane Roar – O tomto týmu jsem se rozepisoval v poslední analýze na australskou ligu, takže pokud máte chuť si přečíst něco více o jejich přestupech, můžete se podívat tam.  Každopádně stále platí, že jsou Roar druhým nejhorším týmem celé soutěže se ziskem pouhých 7 bodů ze 12 duelů a táhnout za sebou šňůru 7 utkání v řadě bez vítězství. Zajímavé je, že poslední a jediné vítězství v lize si připsali právě s dnešním soupeřem, kterého na domácí půdě porazili 2:0. Největší problém Brisbane je obrana, ta je opravdu tragická. Stále totiž chybí stoper Papadopoulos (9/0), ke kterému se po minulém utkání přidal Bowles (7/0). V obraně tak musí hráč defenzivní záložník Pepper, mladíček OToole a jediný zkušený obránce co zůstal Hingert. Otázkou bude, kdo k nim zítra nastoupí, do sestavy se vrací DeVere, ten však letos ještě neodehrál ani jedno utkání, druhá možnost je mladík Reardon (2/0), který si v minulém zápase dal vlastňák a ještě zařídil penaltu. Na druhou stranu ofenzivní síla je v tom týmu obrovská – po zranění už je plně fit Mikkelsen (9/0), k dispozici je i Francouz Bauthéac (11/1) a Španěl Álex López (12/1), takže záložní řada bude zítra složena z toho nejlepšího, co Brisbane má a v útoku pak kanonýr Taggart (12/9), který má momentálně skvělou formu.

Melbourne City – Co se týče Melbourne, tak ty jsou na tom zatím dobře.  V tabulce jsou na 4. místě se ziskem 20 bodů a jedním zápasem k dobru. Na pozice zajišťující postup do playoff mají nahráno už nyní dost bodů a velký náskok na 7. místo, ovšem přece jim až tolik nevěřím. Největší problém City je absence klasického útočníka, jediným na soupisce je Fornaroli (4/1) z Uruguaye, ale ten je mimo.  Další, kdo je zítra mimo je záložník a letní posila ze Sochaux Berenguer (9/0). Jinak je tím kompletní. Navíc se vrací do sestavy záložník Griffiths (9/0) a Vidošić (9/2).

Já v tomto zápase vůbec nezpochybňuji favorizaci Melbourne a i věřím, že zápas vyhrají, ale nemyslím si, že to budou mít tak lehké. Brisbane se v posledním zápase zvedají, už proti Perthu prohráli hodně smolně a trošku se bojím, aby je ta porážka více nesrazila, ale jejich ofenzíva funguje skvěle, na rozdíl od obrany. Z 12 duelů dali zatím 15 branek, ale hned 8 z nich dali v posledních 5 duelech. Melbourne funguje skvěle, i přes absenci střelce se o branky v týmu dělí všichni hráči a vstřelili 15 branek z 11 duelů. Když k tomu přičteme i prakticky nefunkční obranu Brisbane, tak bych se divil, kdyby zítra branku nevstřelili. Problém tak budu maximálně na druhé straně, ale Taggart nyní pálí ostrými a věřím, že se minimálně jednou prosadí.

Můj tip je takový, že oba týmy vstřelí branku za kurz 1.74.