Wellington P. vs. Central Cost Marines

Další zápas 13. kola australské ligy bude souboj mezi Wellington Phoenix a Central Coast Mariners. O domácím týmu jsem psal již v poslední analýze, kde nás hráči z hlavního města Nového Zélandu nezklamali, a tak do nich jdeme znovu.

Wellington Phoenix – po loňské špatné sezoně se tento klub z Nového Zélandu v tomto ročníku velmi zvedl (o přestupech jsme psali v poslední analýzy) a momentálně se nachází na 6. místě tabulky, tedy na pozici, která zajišťuje playoff. Navíc domácí již 7 duelů v řadě nepoznali hořkost porážky a mají za sebou výhru na hřišti silného Sydney FC nebo remízy Melbourne Victory a Perth Glory. V této sérii je pak i domácí vítězství 2:0 právě nad Central Coast Mariners. Tým je po minulém zápase stále v plné síle a nejsou hlášeny nové absence. Mimo hru je stále Španěl Mandi (11/1), ale už v posledním duelu bylo vidět, že to jde i bez něj. Mimo hru je ještě nově mladý záložník Rufer (12/0). Na druhou stranu se minulém v utkání po zranění vrátil Ir Sheridan a hned se uvedl asistencí. Stejně tak bude k dispozici i záložník Burns (9/0) a obránce Fox. Pro mě je ten tým stále dost silný a hlavně se mu daří, navíc minulé vítězství se zrodilo až v 90. minutě, což je ještě velká vzpruha pro psychiku domácího celku. K tomu ještě přičtěme velkou formu forvarda Krishna (12/7), který dal v minulém zápase dvě branky.

Zajímavým faktem pro tento zápas může být to, že pokud Wellington Phoniex v tomto duelu neprohraje, tak si přepíše klubový rekord v délce duelů bez porážky (momentálně 7) a další zajímavou statistikou je, že Central Cost Marines inkasovali branku v posledních 17 zápas.

Central Cost Marines – Nyní se již pojďme podívat na nejhorší celek A-League. Central Cost Marines jsou na tom letos opravdu špatně – z 12 duelů mají na svém kontě pouze 2 body s hrozivým skóre 10:29. Na venkovních hřištích pak mají pouze 1 bod a skóre 6:17. Trpí především obrana – po minulé sezoně odešli Roux (19/0), Rose (18/0), Španěl Baro (24/1). Ze zálohy je pryč Da Silva (21/3), Rose (18/0) a Holanďan Brama (22/2). Z útoku je pryč Powell (19/4), Španěl Asdrúbal (13/3), Pain (22/4), Buhagiar (19/2) a Appiah-Kubi (18/0). Nových posil moc nepřišlo – v obraně je Australan Clisby (loni 9/1), Cissé z Mali, který je však pro tento zápas mimo hru a poté Rowles, který přišel z juniorky. Stejně tak je z obrany Goles (9/0) mimo hru a Clisby se vrací po zranění. Ze zálohy je mimo hru tvůrce hry ONeill (11/2). Do útoku jako posily přišli Oar (6/0 z Kypru) a Simon (9/2 ze Sydney), ale oběma se zatím moc nedaří.

Tady je favorit jasný, Wellington je rozjetý, prakticky bez absencí a na domácím hřišti. To naopak Central Cost Marines jsou na tom bídně, nedaří se jim a na sobotní duel se jim prakticky rozpadla obrana, k tomu jim navíc bude chybět i důležitý záložník. Central Cost navíc prohráli v posledních 9 duelech, ve kterých by i tato naše sázka vyšla. Poslední jejich vítězství na venkovním hřišti se datuje k 25. 11. 2017.

Původně jsem přemýšlel o AH-1 na domácí, ale nakonec volím trošku jistější sázku i tak s dost solidním kurzem – Vyhraje Wellington Phoenix a padne 2 a více branek 1.75.