Perth Glory vs. WS Wanderers

O Perth Glory jsem v našem VIP psal již dvakrát a pokaždé nás tento australský cele nezklamal a i tentokrát se do nich pustíme. Tento celek totiž zažívá výborné období, když vévodí tabulce A-League a navíc má před svým nejbližším rivalem Melbourne Victory zápas k dobru.

Perth má v této sezoně odehráno 12 duelů a připsal si pouze jedinou porážku se Sydney FC (třetí celek tabulky), jenže tu mu v posledním duelu vrátil, když na domácím hřišti hladce vyhrál 3:1. Celkově má navíc Perth i velmi dobrý útok, když ve 12 duelech vstřelil již 27 branek.

O The Glory se tentokrát nehodlám příliš rozepisovat – pokud máte zájem o analýzu sestavy, doporučuji přečíst nějakou poslední z našich analýz právě na tento celek. Já se nyní budu soustředit jen na zítřejší duel. Perth je totiž na zítřejší duel připraven na 100%. Jediný, kdo je stále mimo je Ikonomidis (9/6), který je s reprezentací a Wilson (7/0 – střídající hráč). Naopak obrana už je kompletní, v útoku už se plně zotavil i Santaleb (bývalí nejlepší střelec ligu), který dal navíc v minulém zápase první branku v této sezoně, kterého bude určitě zdatně doplňovat Ir Keogh (12/7). Navíc už je i fit Portugalec Fábio Ferreira (7/2)

I o WS Wanderers jsem u nás taky již jednou psal, když jsem šel proti nim a řekl bych, že se nic převratného měnit nebude. Co víc, když WS Wanderers mají z 12 zápasů na svém kontě pouze 9 bodů a pozice, které zajišťující postup do playoff jsou již hodně daleko. Poslední výhra se datuje k 7.12, kdy na domácím hřišti porazili hrozné Central Coast Marines 2:0. Co se týče zítřejšího zápasu, tak body neočekávám. Wanderers totiž jedou do Perthu hodně oslabeni. Chybí stoper Risdon (9/0), tvůrce hry Baumjohann (12/2), další důležitý záložník Bonevacia (8/1), ale hlavně chybí nejlepší střelec Španěl Oriol Riera (12/5). Nyní je tak nejlepším střelcem ve hře Baccus se dvěma vstřelenými brankami. Mimo je i další útočník Sotirio (7/1) a Bridge. Do hry se vrací záložník Mahazi (5/0), obránce Raúl Llorente (6/0) a útočník Majok(6/0), ovšem krom Llorentoho nepatří Mahazi a Majok do základní sestavy a u Llorenteho není jasné, zda je 100% fit.
 
Tady tedy vidíme karty rozdané jasně. Perth Glory je ve výborné formě a krom Ikonomidise jsou kompletní. Naopak WS Wanderers jsou na tom hodně bídně, navíc v posledním duelu prohráli až brankou v 90. minutě, což určitě psychice vůbec nepomůže – k tomu přičtěte fakt, že čtyři důležití hráči jsou mimo hru a zápas nemůže dopadnout jinak. Navíc vůbec netuším, kdo bude schopný za hosty vstřelit branku.

Náš TIP je, že Perth Glory zvítězí za kurz 1.70.