Melbourne City vs. Perth Glory

Šlágr 14. kola australské A-League proti sobě svede Perth Glory a Melbourne City. O obou týmech jsem již psal mnoho, zvlášť o Perth Glory, který po posledních letech v tomto ročníku raketově vzlétl a momentálně vede celou soutěž s náskokem 3 bodů a to má ještě zápas dobru.

Na oba celky jsem psal analýzu v posledním kole a bohužel Melbourne City mě hodně zklamal. I přes velkou převahu totiž prohráli na půdě tragického Central Coast Mariners, který si připsal první vítězství v této sezoně. Naopak Perth Glory předvedl famózní obrat, když na domácí půdě ještě v 77. prohrával 1:3, ale nakonec celý zápas proti WS Wanderers vyhrál 4:3.

A tady vidím ohromný rozdíl mezi oběma celky pro tento duel. Perth Glory je v úžasné formě a věřím, že poslední výhra tento celek ještě více nakopne. Perth totiž ze 13. duel prohrál pouze jediný na domácí půdě se Sydney FC, jinak mají 10 výher a 2 remízy. Nejvíce se jim daří v útoku, když mají na svém kontě již 31 branek. Naopak problém v tomto celku vidím trošku v obraně, ale jak píši výše, Perth se především soustředí na útok, dalo by se říct, že jejich styl je dát jednoduše více branek než soupeř a je jedno, kolik jich obdrží.

Melbourne City má jeden velký problém, a to je útok. Týmu stále chybí klasický hroťák a minulý zápas se v útoku dokonce pohyboval stoper De Laet (12/4 – nejlepší střelec týmu). Jinak City jsou trošku opakem všech týmu v Austrálii. Možná i proto, že nemají klasického útočníka, v jejich zápasech nepadá zas tolik branek a mají nejlepší obranu v lize, když inkasovali pouze 12 branek z 13 duelů.

Proto je možná s podivem, že v tomto zápase jdu do tipu, že OBA TÝMY VSTŘELÍ BRANKU. Chvilku jsem si pohrával z myšlenou sázky na Perth, ale tohle v tomto duelu vidím jako větší „tutovky“.

Oba týmy totiž do zápasu nastupují prakticky v plných sestavách. V sestavě domácích chybí stále pouze útočník Fornaroli (4/1), naopak se vrací důležitý záložník Vidošić (11/2) a obránce Delbridge (12/0). Na straně Perthu stále chybí Ikonomidis (9/6), který válí za Austrálii na Asian Cupu. Jeho pozice a důležité branky ovšem při jeho absenci převzal střelec Keogh (13/8), takže problém ve střílení branek tam rozhodně není. Navíc už je snad 100% Španěl Diego Castro (6/2), který v minulém duelu nastoupil jako střídající hráč a prakticky on byl ten důvod, proč Perth v závěru zápasu otočil.

Když se na to podíváme ještě více do hloubky, tak Perth neoplývá zrovna nepropustnou obranou. V tomto ročníku odehrál 14 oficiálních duelů a pouze 3x si obrana připsala čisté konto. Navíc to poslední je z 16.12. V posledních 5 duelech padla tato sázka vždy a inkasovali dokonce 9 branek. Melbourne City sice nemá úplně nejlepší útok v soutěži, ale zas to není celek, které by branky nesázel. Stejně jako Perth totiž nevstřelili branku pouze 3x ze 14 oficiálních duelů – jak jsem již psal, nemají sice střelce, ale branku dokáží vstřelit prakticky pokaždé – v záloze mají zajímavá jména, která jsou velký nadprůměr pro tuto ligu. V posledních 5 duelech mají 7 vstřelených 4 inkasované branky.

Já v tomto duelu věřím v to, že Perth bude lepším týmem a půjde po dalších bodech, ale na druhou stranu nevěřím jejich obraně, že proti silnému soupeři udrží čisté konto.

Hrajeme v tomto zápase sázku – OBA TÝMY DAJÍ BRANKU.