Ooestende vs. Gent

Semifinále belgického poháru proti sobě svedlo KV Oostende a KAA Gent. Národní pohárové souboje nejsou úplně to pravé ořechové, ale přece jen nyní už máme na programu semifinálový souboj a zde už jde o hodně. Pro oba celky je totiž pohár nejlehčí cesta do Evropy a navíc pro Ooestende by to mohla být náplast za špatnou sezonu. Navíc když ve finále čeká Mechelen z druhé ligy.

Dnes je na programu již odvetní duel a blíže do finále má trošku překvapivě domácí Ooestende. To totiž v minulém týdnu uhrálo na hřišti svého soupeře cennou remízu 2:2, a tak mu k postupu „stačí“ pouze neprohrát a případně udržet samozřejmě remízu 0:0 nebo 1:1. Zápas byl do jisté míry ovlivněný třemi červenými kartami (2x Gent a 1x Ooestende), který určitě tento duel ovlivnily.

Oba týmy se v ligové soutěži nacházejí v úplně jiném rozpoložení. Gent je momentálně na 6. místě tabulky se ziskem 37. bodů a naopak Ooestende se krčí na 14. příčce s 23 body a sérií 5 zápasů bez vítězství, před kterou porazili pouze tragický Lokeren 1:0. Zde také vidím možný rozdíl k zápasu na straně obou týmů. Ooestende prakticky o nic v lize již nehraje. Sestupovat bude nejspíš Lokeren, který ztrácí 8 bodů na nesestupové pozice – naopak Gent hraje postup do tzv. skupiny O titul. Momentálně je na posledním postupovém místě s náskokem pouhého bodu na St. Truiden a o víkendu mají těžký zápas na hřišti Club Bruggy.

KV Ooestende – domácí celek jde do utkání s hodně děravou obranou – chybí Tomašavič (15/0), Capon (17/1) a Bjelica (8/1). Kvůli těmto absencím vedení reagovalo a na hostování si vypůjčilo Nouriho z Valarengy a vrací se Milovič (21/2) – u něj je však otazník, zda je 100% připraven. Obraná čtveřice tak nejspíše bude vypadat takto De Boeck  (11/1) – Lombaerts (10/0), Faes (22/1) – Nouri (1/0). Ofenzivní složení týmu je však kompletní – chybí pouze vykartovaný Nkaka (11/0), jinak všichni hráči jsou připraveni. Záložní řada by měla vypadat takto Vandendriessche (22/2) - Vanlerberghe (18/1) - Fernando Canesin (21/4) a útočná takto Sakala (18/2) - Zivkovic (21/3) – Guri (17/1) nebo De Sutter (2/1) – posila z Lokerenu. Je otázka, zda dostane šanci Guri nebo De Sutter.

KAA Gent jede k tomuto duelu s ještě nabitějším kádrem. Menší problém je v brankovišti – jednička Kalinič přestoupila do Aston Villy a mimo hru je čtveřice útočníků, z nichž však pouze Limbombe (20/4) stojí za zmínku. Na jeho místo však přišel na hostování Nor Sarloth (2/1) z Aston Villy a do zálohy přišla dvojice Smith (2/0) ze Švédska a Bezus (1/0) z St. Truiden. Navíc Gent o víkendu hodně šetřil, když odpočívali obránce Asare a Souquet. Stejně tak i útočník Sarloth. Sestava Gentu by měla vypadat následovně - Asare (21/0) – Plastun (16/0), Bronn (13/5) (Rosted 21/5) – Souquet (14/0), David (16/6) - Verstraete (18/4) - Dejaegere (20/1). Yaremchuk (22/5) – Sarloth (2/1) – Dompé (12/0). Otázka visí na pozici stopera – buď nastoupí Bronn nebo Rosted a stejně tak je otázka, zda nastoupí Dompé nebo někdo z dvojice Smith – Esiti (15/0).

Kvalita kádru by měla být samozřejmě na straně Gentu a nejspíše bych za jiných okolností sázel i na jejich výhru, ale v tomto duelu mi více hraje sázka na OBA TÝMY VSTŘELÍ BRANKU. Přece jen, Gent bude muset hned od začátku útočit a musí jít za vstřelenou brankou, navíc oba týmy vyznávají ofenzivní pojetí hry a hrají převážně formaci 4-3-3.

Oba celky jsou navíc v posledních zápasech hodně ofenzivní – Ooestende v posledních 10 duelech vstřelilo 13 branek a 15 inkasovalo – OBA TÝMY VSTŘELÍ BRANKU padlo 7x v těchto zápasech. Gent má za posledních 10 zápasů 20 vstřelených a 12 inkasovaných branek a 6x padla námi zvolený sázka.

My tedy hrajeme OBA TÝMY VSTŘELÍ BRANKU v důvěře 2/5.