Brisbane Roar - Perth Glory

Brisbane Roar na tom nejsou v po 11. kolech nové sezony australské A-League vůbec dobře. Pryč je ta loňská, ve které se domácí fotbalisté dostali do čtvrtfinále nejvyšší soutěže. Nyní totiž mají na kontě pouze jediné vítězství a s celkovým ziskem pouhých 7 bodů se krčí na předposledním místě tabulky před naprosto zoufalými Central Coast Marines.

Domácí výběr doplácí především na letní výprodej, ale i na zranění, které odstavili hned několik hráčů základní sestavy. Pro zítřejší zápas je mimo hned pětice hráčů, která by za normálních okolností nejspíše hrála v základní sestavě. Z obrané řade je to Luka DeVera, bývalý Australský reprezentant je mimo hru již od začátku sezony. Další a ještě větším oslabením je největší obrané ese – stoper Avram Papadopoulos, který má letos 9/0 a dříve působil v řadu let v Olympiakosu. Mimo hru jsou i dvě letní posily do záložní řady – Stefan Mauk přišel z Melbourne City (loni 23/5), letos stihl pouze 4 zápasy. Mimo je také Tobias Mikkelsen – letos 9/0, ten přišel z dánské nejvyšší soutěže. Stejně tak je od začátku sezony mimo i útočník Brett Holman – loni druhý nejlepší střelec týmu. Otazník pak visí nad Dánem Kristensenem (letos 9/0), který se vrací po zranění a není jisté, zda bude připraven od začátku.

Pojďme se ještě podívat na letní výprodej – z týmu odešli tito obránce – Corey Brown (loni 12/0), Jade North (loni 9/0), Ivan Franjič (loni 16/2) – všichni by nejspíše zítra hráli, vzhledem k marodce domácích. Ze zálohy odešli Fahid Ben Khalaffah (loni 24/1), Mitchel Oxborrow (loni 17/0), Corey Gameiro (loni 18/0) a Petros Skapetis (loni 14/0). Stejně tak odešel i loňský nejlepší střelec Ital Massimo Maccarone (loni 28/9).

Z posil, které do týmy přišly jsou pro zítřejší zápas k dispozici pouze záložník Alejandro Sánchéz, který sice přišel z druhé španělské ligy, ale loni tam odehrál pouze 230 minut. Druhá posila je již zajímavější, tou je Adam Taggert – výborný útočník, v loňském roce 14/9, letos zatím 11/7 – prakticky jediný hráč, který drží Brisbane v tomto roce. Zítra vidíme největší problém v obraně domácích – nejspíše v ní totiž nastoupí dvojice O’Toole 21 let a Igham 19 let – pro Ighama je to první rok v Áčku a O’Toole druhý, ale v loňském roce spíše seděl na střídačce.

To Perth Glory je na tom o poznání lépe – v loňském roce skončil až na 8. místě a nepostoupil do playoff, ale letos je to jiná básnička.  10 zápasů, 7 výher a pouze jediná porážka – to znamená 23 bodů, 20 vstřelených branek a průběžné 3. místo. Ovšem stejně bodů má i vedoucí Melbourne Victory a Sydney FC – ovšem Perth má zápas k dobru, takže v případě bodového zisku se posouvá na čelo.

Z loňské sezony tým opustilo pouze pár důležitých hráčů – obránce Joseph Mills (loni 22/0), dva Španělé ze záložní řady Xavier Torres (24/4) a Andreu Mayoral (17/0) a z útoku Adam Taggert, který hraje právě v domácím dresu.

Naopak se Perthu povedlo značně posílit – do obrany přišeli Jason Davidson – letos 10/1 – má za sebou Premier League nebo nejvyšší soutěže v Portugalsku, Holandsku či Chorvatsku. Z Brisbane přišel Ivan Franjič, Tonislav Mrčela (letos 9/0) přišel z Koreje – předtím hrál za Dynamo Záhřeb. Do zálohy přišel Chris Ikonomidis (letos 9/6) – dříve hráč Lazia nebo Portugalec Fábio Ferreira (6/2) a Španěl Juán Lopéz (letos 7/0) přišel z Itálie – dříve hrál nejvyšší španělskou ligu. Do útoku pak přišel bývalý nejlepší střelec ligy Brendon Santaleb.

Zítra je mimo hru pouze Chris Ikonomids, který je z reprezentací na AFC Asian Cupu, naopak se do obrany vrací po stopce za karty Shane Lowry (letos 9/1).  Jinak jsou všichni hráči připraveni.

Co se týče posledních 5 zápasů, tak jsou na tom týmy naprosto opačně – Brisbane má jediný bod a skóre 6:14 s průměrem inkasovaných branek 2,8 na zápas. Hosté to mají 10 bodů a skóre 9:3. My zítra nepůjdeme do vítězství Perthu, vzhledem k tomu, že chybí Chris Ikonomidis, ale naopak zkusíme sázku, že hosté vstřelí 2 a více branek. Domácí mají v obraně velké problémy, chybí jim hodně hráčů a i s normální obranou dostávají branek více než dost. Ovšem věříme, že i oni jsou schopni branku vstřelit, konkrétně pak Adam Taggert.

Náš TIP – Perth Glory vstřelí 2 a více branek