ATK vs. Jamshedpur

V Indii se momentálně bojuje o pozice, které zajišťují postup do playoff – tedy o první čtyři místa v tabulce. Do konce ISL zbývají 4 kola (některým týmům ještě 5 duelů) a dnes se o důležité body utkají týmy, které jsou na 5. a 6. místě v průběžné tabulce ISL.

Situace je jasná – domácí ATK nutně potřebuje 3 body, aby se ještě udržela ve hře o případnou čtvrtou pozici. Na druhé straně Jamshedpur má na svém kontě 20 bodů a případná výhra by jej katapultovala na postupové pozice.

ATK jsou tedy na 6. pozici se ziskem 17 bodů a skóre 11:12. Stejně jako většina týmů v Indii má ATK problém s útokem a v tuto chvíli ho mají dokonce nejhorší v lize, na druhou stranu mají po vedoucím celku Bengaluru druhou nejlepší obranu. Důležitý pro tento tip je, že domácí jsou kompletní – jediný, kdo je mimo hru je Emiliano Alfaro, který stejně byl spíše střídajícím hráčem.

Naopak se vrací Španěl Lanzarote (12/3), k dispozici bude i nigerijský útočník Uche (6/1), který v minulé sezoně vstřelil 13 branek, a také má ATK novou posilu ze Španělska, kterou je Edu García, takže ofenzíva tohoto celku by měla konečně začít fungovat.

Jamshepdur je na 5. místě a na kontě má 20 bodů skóre 21:14. Problém je, že v tomto zápase bude hostujícímu celku chybět hned několik hráčů ze základní sestavy. Mimo hru je největší hvězda ligy Tim Cahill (12/2), dále nebude obránce Gaikwad (5/1), Španěl Calvo (12/2) a otazník visí nad Soorairajem (11/3), který v týdnu netrénoval.

North East Utd, což je 4. tým ligy, má 23 bodů, a tak by dnes ideálně každý z týmů potřeboval získat tři body. Domácí posílili zatím špatnou ofenzivu a mají dva důležité navrátilce do sestavy. Hosté naopak důležité hráče ztratili.

Za této situaci moc nerozumíme tomu, proč jsou hosté vypsáni jako mírný favorit. Utkání je to nejspíše vyrovnané, ale my vidíme hodnotu na výhru domácích v SBR.