Zeledon vs. Guadalupe

8. kolo v rámci Clasury v kostarické Primera Division proti sobě svede domácí Zeledon a hostující Guadalupe a musím uznat, že v této analýze se opíráme i trošku o statistiku.

 

Municipal Pérez Zeledon je vítěz posledního ročníku Primera Division – nejprve tento klub opanoval první část soutěže – tzv. Aperturu a poté zvítězil i ve velkém finále. V tomto ročníku má Zeledon odehráno zatím 7 duelů, ve kterých si sice připsal jen jednu porážku, ale na druhou stranu také pouze dvě vítězství a se ziskem 10 bodů se nachází na 6. místě soutěže. Ovšem tato soutěž je velmi vyrovnaná a případná dnešní výhra by domácí posunula na druhé místo v tabulce. Navíc v rámci podzimní Aperturu skončil tento celek mimo postupovou pozici, takže v tomto ročníku musí skončit v TOP4, jinak se ho boj o titul nebude týkat.

U domácích by mělo být dnes mimo několik hráčů – mimo to dva obránci Myrie (loni 33/0) a otazník visí nad stoperem Munguio (46/7), kterého trápilo svalové zranění. Chybět bude také defenzivní záložník Barrantes (41/2).

Guadalupe FC je celek, který většinou hraje střed tabulky – v podzimní části soutěže skončili jeho hráči až na 10. místě z 12 týmů, ale na Clasuru tým posílil a momentálně okupuje pozice, které zajišťují postup, když se Guadalupe nachází na 4. příčce.

Do dnešního duelu půjde v Guadalupe do brány s dvojkou – mimo hru je totiž Jara (14/0) a z obrany by měl chybět důležitý stoper  Ayala (21/0), který se v minulém zápase zranil. Stejně tak je mimo hru i obraná dvojice González (12/2) a Meneses (11/0).  V minulém zápase byla šetřena dvojice útočných záložníků Arce (24/1) a Campos (27/7), ale ti už dnes budou připraveni. Mimo hru nejspíše zůstane ještě Monteiro (23/1) a vracet se bude útočník Quirós (26/5).

Když to vezmeme v souhrnu – tak jak domácí, tak i hosté mají v tomto zápase velké problémy se složením obranných řad a naopak mají všechny útočné hráče připravené k tomuto duelu, což velmi nahrává našemu tipu.

 

My totiž v tomto zápase volíme sázku, že OBA týmy vstřelí branku. Jen pro informaci v posledních 11 duelech, do kterých zasáhl domácí Zeledon tato sázka padla. Z posledních 5 vzájemných duelů padla tato sázka 4x. Guadalupe v tomto ročníku splnilo tuto sázku 5x ze 7 případů.