Ergotelis vs. Asteras Tripolis

Že je řecký pohár hodně nevyzpytatelný jsme se mohli přesvědčit ve včerejších zápasech. Nám se povedlo v krásném kurzu trefit výhru domácího Panioniosu nad PAOKem a ani další favorit Olympiakos včera nedokázal vyhrát.

Proto dnes zkusíme opět jít do mírného rizika a zkusit sázku na „horší“ tým v duelu Ergotelis vs. Asteras Tripolis. Domácí Ergotelis je jediný celek, který je v této části soutěže ze druhé ligy, ale cestou již dokázal porazit OFI Krétu a Aris Soluň, tedy celky z první ligy. Navíc Aris je momentálně na 5. příčce Super League.

Asteras Tripolis je letos hodně za svým očekáváním. V loňském roce skončil v tabulce na 5. místě a vybojoval si účast v Evropě (v kvalifikaci neuspěli) a nyní jsou v lize až na 10. příčce a reálně bojují o udržení se v soutěži. Momentálně mají na sestupové pozice náskok pouhé 4 body a dost jim k tomu pomohla poslední ligová výhra nad posledním a tragickým Smyrnisem, která v lize přerušila sérii čtyř porážek v řadě. Navíc Tripolis o víkendu hraje na domácím hřišti s Arisem Soluň a věřím, že tento zápas bude pro ně v tuto chvíli důležitější.

O to víc, když se řecký pohár hraje na odvety a vše se dá dohnat. To totiž Astera okusil i v předchozím kole, kdy nejprve venku prohrál 3:2, aby následně doma po divoké výhře 5:3 vyřadil AEL Larissu (12. tým ligy). K zápasu s týmem necestují obránce Pasalidis (20/0) a záložníci Munafo (25/0), Douvikas (19/0) a Kotsiras (21/0). Na druhou stranu je šance, že do zápasu zasáhne dvojka Athanasiadis, který zatím letos v poháru odchytal všechny zápasy a s týmem odjelo i 6 hráčů, kteří v lize šanci nedostávají, tak určitě některý z nich také nastoupí.

Na druhé straně je domácí celek Ergotelis z druhé ligy. Je to určitě překvapení, že jsou zde, jelikož ani ve druhé lize nepatří mezi špičku a šance na postup prakticky nemají, o to víc věřím, že dnes do zápasu dají vše, navíc další ligový souboj je čeká až v pondělí.  Dle informací, které jsou k dispozici by domácím nikdo chybět neměl pro tento duel.

Určitě netvrdím, že je Ergotelis favoritem, ale na druhou stranu minimálně v první duelu by svého lepšího soka mohl zaskočit, je to pro ně prakticky zápas sezony – navíc se dá čekat, že Asteras nebude hrát s tím nejlepším. Dalším důležitým faktorem pro tip je počasí – v Irakliu, kde se hraje silně prší a hřiště bude pod vodou, včera jsem viděl po očku zápas Panioniosu, kde bylo to samé a prakticky se nedalo hrát, takže spíše čekám pořádnou holomajznu, což by mělo svědčit spíše slabšímu týmu.

My hrajeme výhru domácích v rámci SBR.