Breda vs. AZ

K Holandské lize jen v krátkosti. Protože zrovna k této soutěži si většinu faktů dokáže najít každý i málo zkušený sázkař sám.

Na domácí straně stojí Breda – v soutěži na posledním místě se ziskem 16 bodů z 20 zápasů a na udržení již momentálně ztrácejí 5 bodů. Navíc se jim po krátké zimní pauze hrubě nedaří. 3 zápasy = 1 bod a 1 vstřelená a 8 obdržených branek.

Do dnešního zápasu navíc jdou s velkou řadou absencí. Nebudou dva důležití hráči ze základní sestavy – Vrede (19/9 – nejlepší střelec) a záložník Verschueren (17/1). K tomu chybí ze základní sestavy obránce Sporkslede (14/0) a další obránce Leigh (9/0). K tomu chybí i záložník Ilič (11/2) a útočník Fernandes (7/0).  Otazník visí nad dalším záložníkem ze základu, kterým je Maročan El Allouchi (17/0).

Do týmu sice přišly v pauze čtyři posily, které hned začaly nastupovat v základní sestavě, ale ani jedna z nich není žádná hvězda. Do obrany přišel Karami (Vitesse letos v lize 0/0), do záloha Švéd Lundqvist (PSV letos v lize 0/0), Angličan Kaikal (Crystal Palace letos v lize 0/0) a Australan Gersbach (Rosenborg v lize 3/0) – takže žádná sláva.

To AZ má úplně jiné starosti – dnes je kompletní.  V lize jsou momentálně na čtvrté pozici a mají výbornou formu. Po zimní pauze odehráli 4 duely a ze všech odešli jako vítězové – 3:0 Utrecht, 2:0 Vitesse, 2:0 Heerenveen a 5:0 Emmen. Krom Emmenu to jsou navíc velmi kvalitní týmy.

V zimní pauze tým nezaznamenal žádné důležité odchody a ani příchody.

My hrajeme výhru AZ v AH-1.