Jong Utrecht vs. G.A. Eagles

24. kolo Eerste Divisie proti sobě svede dva naprosto rozdílné celky. Na domácím hřišti se představí poslední celek soutěže Jong Utrech a hostujícím týmem budou hráči G.A. Eagles, kteří se nacházejí na 4. příčce tabulky a bojují o postup mezi elitu.

Ač by se dle těchto informací mělo jednat o souboj Davida s Goliášem a hráči Utrechtu jsou až na 20. pozici, nás v tomto duelu velmi zaujal kurz na sázku – OBA TÝMY DAJÍ BRANKU.

Holandská liga je na branky velmi bohatou soutěží, a to u té druhé to platí zvlášť. Průměr Utrechtu je 3,4 branky na zápas, u Eagles pak 2,7. Navíc ještě větší průměry mají na domácím hřišti hráči Utrechtu – 3,5, a to samé platí u Eagles, kteří mají venku dokonce 3.1. Jong Utrech je převážně domácí tým, jak to u béček bývá – venku totiž posbírali pouhé 2 body a vstřelili 9 branek, ale na domácím hřišti mají bodů 12 z 11 duelů, ve kterých vstřelili 17 branek a 22 inkasovali. Eagles se také lépe cítí na domácím hřišti, kde jsou druzí nejlepší v soutěži a inkasovali pouze 7 branek, jenže na hřišti svých soupeřů inkasovali hned 18 branek z 11 duelů.

Jong Utrech samozřejmě na domácím hřišti těží i z občasné pomoci svého Áčka. Tento tým hraje v druhé lize druhou sezonu, a to hlavně díky tomu, že z této soutěže se nesestupuje, protože i loni byli poslední, ale opět na domácím hřišti dokázali potrápit favority. Tým je to samozřejmě velmi mladý, věkový průměr je kolem 20 let, což hodně napomáhá ofenzivnímu pojetí jejich hry. Do dnešního zápasu jdou kompletní – jedinou absencí je Boussaid (3/0), který o víkendu hrál za Áčko. Naopak k dispozici bude Venema (letos 14/12 za Béčko a 9/4 za Áčko) a je dost možné, že se představí i někdo ze čtveřice Bergström, Bahebeck, Tannanea a Görtler, kteří se nedostali do sestavy Áčka o víkendovém zápase s PSV.  V sestavě se také objeví Francouz Lebon, který přišel v zimní pauze z druhé francouzské ligy a momentálně se připravuje právě s Béčkem. V týmy jsou i dost zajímavý mladí hráči – Němec Arweiler, který hrával za Béčko Dortmundu a pak několik mládežnických reprezentantů Holandska, převážně U19 a U20.

G.A. Eagles ještě nedávno hráli první holandskou ligu. Po pádu však i ve druhé lize přišel velký útlum a v posledním ročníku skončili až na 17. místě. Letos to přece jen vypadá lépe a Eagles budou bojovat o postup mezi elitu – na přímé postupové místo to nevypadá, to drží už s vyšším náskokem Twente, ale minimálně na postup do semifinále bojů o postup by to klapnout mělo. Do sestavy se pro zítřejší duel vrací záložník van der Venne (22/6) a obránce Bosz (19/1). Naopak mimo je nejlepší střelec Verheydt (19/7) a otazník visí nad dvojící Bilik (12/2) a Dzepar (19/2), což jsou oba defenzivní hráči.

Navíc dnešní utkání je speciální – hraje se pro bývalého útočníka Utrechtu a Eagles, kterým je Frank de Kogel – ten měl minulý rok vážnou dopravní nehodu a všechen výtěžek z dnešního zápasu + nějaké peníze z nadace Utrechtu půjdou právě v dnešním zápase tomuto hráči. Dá se proto očekávat, že na zápase bude velmi dobrá atmosféra a určitě by se „mohlo hrát pro diváky“.

Favorit zápasu je jasný, a tím jsou hostující Eagles, na druhou stranu Utrecht dokáže doma vždy kousat a věřím, že minimálně jednu branku dá – letos se mu to povedlo 9x z 11 duelů. Eagles naopak 10x z 12 duelů na venkovních hřištích inkasovali.

My i vzhledem k pro nás k přestřelenému kurzu volíme sázku – OBA TÝMY DAJÍ BRANKU při důvěře 2/5.