Sivasspor vs. Akhisarspor

21. kolo v turecké Super Lig proti sobě svede Sivasspor a Akhisarspor. Favoritem pro nás je v tomto duelu Sivasspor, a to nejen kvůli velkým absencím u hostujícího týmu.

Akhisarspor totiž k dnešnímu duelu bude postrádat velké množství hráčů. Do Španělské ligy odešel záložník Seleznyov (7/3), zranění a vykartovaní jsou následující hráči – Ataseven (8/0) – záloznžík, Yumlu (10/2) – obránce, Rotman (2/0 – zimní posila) – záložník, Nounkeu (4/0) – obránce a hlavně Miguel Lopez (16/1 – obránce) a Cocalič (1/1 – zimní posila). Otazník pak visí nad trojící Bokila (6/2) – útočník, Vurul (19/2) – záložník a Vrsajlevic (13/0) – obránce.

Sivasspor mám dnes mimo pouze dva hráče. Jedním je záložník Torje (15/0), což je spíše střídající hráč a tím druhým je Portugalec Vieira, který však nemá ještě ani jeden start (zimní posila). Naopak připravena je další zimní posila – Diabaté (3/1) – útočník z Leicestru.

Jinak v dresu Sivassporu nalezneme hodně zajímavá jména – V útoku je Koné (17/6) – dříve Everton, Sevila, PSV. V záloze je Ukrajinec Rybalka (19/1), který dříve působil v Liberci a poté v Dynamu Kyjev nebo Dinga (9/0), který hrával v Monacu nebo Olympiakosu. V obraně je Švéd Bjarsmyr (15/0) a dvojice Brazilcú Douglas (18/2) – dříve Barcelona a David (18/2), který přišel ze Santosu.

Co se týče postavení v tabulce, tak to také hraje jasně pro domácí. Sivasspor je momentálně na 9. místě se ziskem 28 bodů – v případě výhry se posunou na 7. místo a na pozice, který znamenají postup do Evropy by ztráceli pouze tři body. Navíc na domácím hřišti letos prohráli pouze jednou. To hosté sice letos v Evropě hráli, když loni překvapivě vyhráli pohár, ovšem tento rok je trápení. Poslední místo se ziskem 17 bodů a ztrátou již pěti bodů na nesestupové pozice. Navíc na venkovních hřištích si z 9 duelů připsali pouze 4 body.

My tedy hrajeme výhru domácích.