Petro Atletico vs. Gor Mahia

K tomuto zápasu jen velmi krátce, jelikož kurzy už hodně padají.  V rámci CAF Cupu se ve skupinách utkají domácí tým Petro Atletico z Angoly a hostující Gor Mahia z Keni.

V Africe hodně záleží na tom, kdo hraje doma, důvodu toho tu rozebírat nebudeme, ale každý si je dokáže představit sám.  Petro tedy hraje ligu v Angole, kde se momentálně nachází na 3. příčce se ztrátou tří bodů na vedoucí Primeiro de Agosto. Právě s tímto týmem hráli hráči Petra o víkendu a prohráli 1:0, jenže nastoupilo prakticky Béčko. Petro Atletico má však v lize 2 zápasy k dobru a právě na Primeiro de Agosto ztrácí 6 bodů. Na domácím hřišti mají pak odehraných v lize 7 duelů, z kterých 6 vyhráli.

V rámci tohoto turnaje už domácí odehráli kompletní kvalifikaci, kde ze 6 duelů hned 5x vyhráli a jednou remizovali. Ve skupině se pak utkali s favorizovaným Hussein Dey z Alžírska, kterým venku podlehli 2:1.

Gor Mahia hraje Premier League v Keni a momentálně je na 4. místě. Poslední zápas hráli 9.2 a poté je čekala cesta dlouhá více než 4000km do Angoly, což v rámci Afriky a cestování není žádný med. Navíc jim pro dnešní zápas chybí několik klíčových hráčů – mimo hru jsou ze základní sestavy obránci Otieno a Ochieng. Záložník Wendo a útočník Tuysenge – nejlepší střelec týmu. Mimo je i další útočník Oliech, který slouží jako back up právě za Tuysengu.

Jinak pro představu – Gor Mahia patří v domácí lize k nejlepší a i tam mají z venkovních duelů z 5 zápasů pouhé 4 body. V rámci CAF Cupu ve skupině trochu překvapivě doma porazili Zamalek z Egyptu, ale hned tři branky v tomto zápase dala dvojice Tuysenga a Oliech, kteří dnes budou mimo.

My v tomto duelu tedy hrajeme výhru domácího celku.