Luzern vs. Sion

19. kolo Super League ve Švýcarsku proti sobě svede Lucern a Sion a v tomto zápase vidíme jednu jistotu – a to sice, že OBA TÝMY VSTŘELÍ BRANKU.

Jedná se o souboj týmů ze středu tabulky – Lucern je na 6. místě a Sion na 7. místě. 25 bodů vs. 22 bodů. Oba týmy mají prakticky stejně daleko k boji o Evropu, tak i o záchranu, ovšem je to v rámci pár bodů – dva povedené nebo nepovedené zápasy a vše může být jinak.

Lucern – mimo hru jsou pro dnešek obránce Kakabadze (7/0), další obránce Knežević (8/1), záložník Rodriguez (2/1) a důležitý stoper Grether (17/0). Mimo hru je pak i dlouhodobě zranění stoper a kapitán Lustenberger a záložník Ndenge. Otazník pak pro dnešní start visí nad záložníkem Urgrinic (12/1). Během zimy pak klub opustil záložník Gvilia (11/1).

Problém mají tak pro dnešní duel domácí v obraně, což nahrává našemu tipu, stejně tak i fakt, že silný útok je kompletní - Schürpf (19/6 – loni 11 branek), reprezentant Austrálie Jurič, který hrál dříve Eredivisie nebo Demhasaj z Kosova, který dal před rokem 17 branek a hlavně letní posila Nigerijec Eleke (letos již 7 branek).

Sion má také pro dnešní zápas hlavní absence v obraně – chybí jednička Fickentscher (18/0) a chytat nejspíše bude mladý Francouz Maisonnial (20 let). Stejně tak je mimo i obránce Rossi (10/1) a útočník Fortune (9/2). Problémy se zraněním má stále další obránce Andre Luis (18/1), který nezasáhl ani do posledního ligového duelu a v týdnu netrénoval ani levý bek Abdellaoui (13/0).

V zimě odešel zkušený záložník Constant (7/0 – dříve AC Milán) a o dalších příchodech a odchodech nemá smysl mluvit. Každopádně i Sion má velmi slušnou zálohu a útok – je tam například Song z Kamerunu (dříve Barcelona) nebo mladý Brazilec Tavares (dříve Nantes, Leeds, Cagliari), Švýcar Grgic, který hrál za Stuttgart nebo Kouassi se zkušenostmi z MLS.

Co se týče naší sázky – Lucern má průměr 3,4 branek na zápas – doma pak dokonce 3,8. Sion má průměr 3,3 a venku dokonce nejlepší v lize 4,1. Z posledních 10 zápasů Lucernu padla tato sázka 7x, u hostujícího celku dokonce 8x.

My volíme sázku – OBA TÝMY VSTŘELÍ BRANKU.