Jižní Korea vs. Filipíny

Filipíny mají na tomto turnaji téměř totožný výběr, jaký měly na měsíc starém AFF Suzuki Cupu. Výhodou pro ně tedy bude to, že se hráči už celkem dobře znají, jsou sehraní a ten tým není složený pouze na tento turnaj, jako u jiných celků. Dále se sluší podotknout, že na výše jmenovaném turnaji se prezentovaly velice dobrou hrou, téměř ve všech zápasech to byly právě Filipíny, kdo držel více míč a jediné co je trápilo, byla slabší koncovka. Tým trénuje zkušený Švéd Sven-Goran Eriksson, který byl na lavičku dosazen hlavně kvůli nadcházejícím turnajům (přišel před Suzuki Cupem). Právě on má být tím hlavním strůjcem, kdo hru Filipín pozvedne na vyšší úroveň. Kdo by toho trenéra neznal, tak pro příklad již trénoval například anglickou reprezentaci nebo italské celky AS Řím a Lazio Řím.

Co se týče týmu, tak je tam oproti AFF Suzuki Cupu je minimum změn. Nebude brankář Neil Etheridge. Z obrané řady vypadl Aguinaldo a Steuble. Další změny směrem z týmu ven nestojí již za zmínku, jelikož se jedná o hráče, kteří stejně nepatří mezi opory a na Suzuki Cupu nehráli. Do branky je tam náhrada za Etheridge, a tou je Kevin Hansen, chytající v Dánsku za Horsens. V nominaci je také záložník Miguel Tanton, který jako mladík reprezentoval USA a hlavně je zpět Javier Patiño, původem Španěl, momentálně hrající v Thajsku, který bude velikým posilněním ofenzivy Filipín. Počítat se dá i naplno s obráncem Stephanem Pallou. Ten sice byl už v nominaci na AFF, ale hned ze začátku se zranil a tento turnaj neodehrál. Nyní už je zcela fit a bude velkou posilou defenzívy Filipín, jelikož má mnoho startů za rakouské reprezentace U17,18 a 19. Celkově je to výběr, kde jsou téměř všechny stálice - najdeme tam plno naturalizovaných hráčů, kteří mají zkušenosti s fotbalem z Evropy a to jak klubovým, tak reprezentačním. Mendoza, Straus a Sato dokonce v Evropě stále působí. Palla ještě loni působil v týmu St. Polten, než odešel do Thajska.

Jižní Koreu asi netřeba blíže představovat. Jedná se o tým, který patří mezi favority na tomto turnaji. V jejich řadách najdeme hned několik hráčů, kteří hrají v Evropě - Ji Dong-won, Lee Seung-woo, Hwang Hee-chan, Lee Jae-sung, Koo Ja-cheol, Ki Sung-yueng, Lee Chung-yong a Son Heung-min. Největší hvězdou je samozřejmě Son, který hraje Tottenham Hotspur. Co ale možná každý neví je to, že Son sice na turnaji je, ale dohoda mezi klubem a reprezentací je taková, že nastoupit může až na třetí, tudíž poslední, utkání ve skupině. Je tomu tak proto, aby se stihl aklimatizovat a odpočinout si, aby nedošlo ke zbytečném zranění, které by oslabilo jak Jižní Koreu, tak i následně anglický klub. Navíc se v médiích spekuluje, že Son nebude jediným hráčem působícím v Evropě, co si v prvním zápase odpočine (nejvíce se mluví o trojici Ji Dong-Won, Lee Chung-Yong a Lee Seung-Woo). Korea už to podobně praktikovala na nedávných Asijských hrách, kde taktéž první zápasy své hlavní hráče šetřila a začala je naplno využívat až v posledním zápase ve skupině. Korejcům navíc mnohem více vyhovuje pozice, kdy mají soupeře, jenž hru tvoří. V tomto zápase to bude přesně naopak a budou to právě Korejci, kdo bude muset tuto úlohu zastat. Když do toho započítáme fakt, že Korejcům bude chybět určitě největší ofenzivní síla, v podobě Sona. Dále pak to, že jde o první zápas, který je vždy opatrnější a navíc Filipíny už určitě nejsou až takovým otloukaném. Díky hráčům z Evropy i novému trenérovi mají poměrně vyspělou hru a určitě budou v souboji z favoritem vycházet ze zabezpečené obrany. Z toho nám vychází, že to nejspíše bude utkání, který nenabídne velké množství branek a proto by Filipíny mohly vypsaný handicap pokrýt.

Náš TIP je takový, že Filipíny vyhrají v AH +2,5 v kurzu 1,95.