Persela Lamongan vs. Bali United

Persela je tým, který je na domácím hřišti ohromně silný. Minulý rok nenašli v lize na svém stadionu žádného přemožitele a naposledy doma prohráli v roce 2017. I to je dost možná důvod, proč jsou kurzy nastaveny tak, jak jsou, protože jiný důvod k těmto kurzům nevidím. Když se posledně potkali s Bali, na svém hřišti v lize, tak z toho byla remíza 1-1 a kurz na Perselu byl ve světě přes 2.20.

 

Persela vyměnila komplet celou čtveřici zahraničních hráčů (limit v Indonésii) - ne že by chtěla, ale musela, všichni hráči odešli jinam. Pryč jsou tedy útočníci Assis (28/6) a Arnaud (29/15), záložník Atayew (17/1) a obránce Wallace (30/4). Z domácích borců, co se v minulém ročníku zapojovali do zápasu, odešli - obránci Triaji (26/2) a Pribadi (10/1) a záložník Rahdami (16/2). Sulistyawana (28/10), který byl jen na hostování.  Další domácí ofenzivní hvězda Al-Ayyubi (28/6), se teprve nedávno vrátil po zranění a nebude ještě připraven na tento zápas. 

 

Noví zahraniční hráči jsou Jairo Rodriguez, Jose Sardon, Kei Hirose a Washington Brandao. Ti jsou s týmem však zhruba týden teprve a i trenér Aji Santoso prozradil, že ne všechno se stihlo natrénovat za tu krátkou dobu.  Stoperskou dvojici bude nyní nově tvořit nově příchozí Jairo Rodrigues a Arif Satria. Tam jsou momentálně prý problémy s komunikací, protože pro hráče, kteří v Indonésii nepůsobili, tohle může být značný problém a zejména v obraně. 

 

Z domácích borců přišli - brankář Prasetyo a mladík Tolib. Z hostování se vrátil Kustiwan, ale z této trojice může reálně hrát jen Prasetyo , protože Tolib ani Kustiwan nemají odehráno v lize skoro nic.  Na stranu druhou, domácí ztratili těch hráčů dost a tak to nějak budou muset zalepit, každopádně ale, ten tým je momentálně určitě slabší, než minulý rok. 

Bali United patří stabilně k těm lepším týmům v lize. V jejich týmu najdeme plno hvězd na zdejší poměry.  Z týmu, z těch zahraničních hráčů, odešel Valden ze zálohy a obránce Ndiaye. Nahradit je dokázali dobře a chytře, přišli dva hráči, kteří v lize působí/působili, takže ta aklimatizace nebude problém. 

 

Přišel vytáhlý stoper Willian Pacheco a Paulo Sergio, jenž dal loni 10 branek za Bhayu a několikrát byl označen jako jeden z nejlepších hráčů v lize.  Jinak si udrželi Nouriho, který strávil většinu kariéry ve Švédsku v Östersundsu a nakoukl i do Iránské reprezentace a také Platjeho (18/10), jenž ještě nedávno pálil v Nizozemsku. Mimo to tam jsou další tři naturalizovaní hráči, jako Spasojević (28/9), Bachdim (18/1) a nejlepší domácí hráč Bali, i tahoun reprezentace Lilipaly (22/12).

 

Sestava se očekává víceméně taková, jako minulý rok, jen lehce obměněná, kdy by se v ní měly objevit obě nové posily, jinak ale vše při starém, což je rozhodně velikou výhodou oproti domácímu týmu

Okolnosti nás vedou k tomu, abychom si zkusili vsadit na Bali United, protože domácí rozhodně nejsou v dané situaci takovým favoritem, jak naznačují kurzy. 

Sazka má Bali United (SBR) za nádherných 3.15.