Al Rayyan vs. Saipa

Původně jsem měl v plánu tento zápas dát do FREE, ale nakonec jsme se rozhodli ho dát do VIP, protože mu přece jen věříme o něco více.

Jedná se o kvalifikační souboj do AFC Champions League, které se hraje tento rok dost zvláštním způsobem na jeden vítězný zápas, takže není žádný extra prostor pro taktizování. V tomto duelu se podíváme na domácí Al Rayyan z Kataru, kteří přivítají Saipu z Íránu. 

Mělo by se jednat o dva vyrovnané týmy, a proto v tomto souboji volíme sázku OBA TÝMY DAJÍ BRANKU.

Když se podíváme na domácí Al Rayyan z Kataru, tak ti budou pro dnešní duel postrádat svou jedničku mezi tyčemi - Oumar Barry (12/0) a zkušeného obránce Ali Sanad (5/0). Otázka je pak nad stoperem Vieirou (9/2) z Uruguaye – ten totiž v loňském ročníku dostal v AFC tři žluté karty, což by mohlo znamenat stopku pro dnešní duel. Ze záložní řady nebude reprezentační defenzivní záložník Al Khalfan (10/0) a střídající hráč Abdelhalim Masoud (7/0). Nebude také útočník Goma (13/0). V zimě pak klub opustil útočník Menéndez (4/1), což není velká ztráta.

Naopak do týmu přišel útočník Rivas – hned v prvním zápase dal dvě branky (dohromady má za posledních 5 zápasů 5 branek) a záložník Hamroun, který dříve hrál ve Francii nebo Turecko. Do dnešního zápasu se po jednozápasové pauze vrací naturalizovaný Brazilec Tabata (15/6) a k dispozici je i další Brazilec Lucca (9/5) a Uruguayec Soria (14/4), takže útočná síla domácí je v tomto zápase opravdu velká.

Saipa se soustředí a hraje pouze s domácími hráči. V zimě přišel záložník Mini (15/1 na podzimu v lize), další záložník Manouchehri (12/0) a defenzivní záložník Jahanbakhsh (12/0), naopak odešel náhradní brankář Shad. K dispozici dnes nebudou Kafshgari (9/0), Kamyab (6/0) a Barani (5/0) ze zálohy, ani ani jeden není pro tým klíčový hráč.

V loňském ročníku skončila Saipa v lize na čtvrtém místě, díky čemuž také hraje tuto kvalifikaci, ale letos to zatím není tak dobré, jako v minulém roce. V domácím poháru vypadli na konci ledna v semifinále, v lize se nachází až na 9. místě a do bojů o spičku to mají hodně daleko. Takže poslední nadějí na tuto sezonu zůstává právě Champions League, ve které už odehráli jeden zápas, kde jasně přehráli Minervu z Indie 4:0.

Co se týče domácích, tak ty jsou na tom v lize trošku lépe – v domácí soutěži jsou na třetím místě, o které budou bojovat s Al Ahli a Al Sailya. V domácím poháru v lednu vypadli ve čtvrtfinále. V loňském roce skončili v lize také na třetím místě a hráli i v základní skupině Champions League, kde ze 6 zápasů vybojovali 6 bodů a skončili na nepostupovém třetím místě.

Ještě rychlé pohled na statistiky k této sázce - Al Rayyan mají průměr branek 2.5 na zápas a doma o maličko lepší 2.6. V poslední 10 zápasech však mají průměr 3,7 a tato sázka by vyšla 7x – ve všech zápasech navíc Al Rayyan vstřelil branku. U hostů je to dost podobné, mají sice celkový průměr „jen“ 2.1 branek na zápas, ale venku je mnohem větší – 2.5. Z poslední 10 zápasů mají průměr 2,6 a tato sázka by vyšla 6x – 2x pak Saipa nevstřelila branku, ale to se datuje k prosinci.

My tedy v tomto zápase volíme sázku OBA TÝMY VSTŘELÍ branku – za 1) se hraje na jeden zápas, za 2) domácí budou mít absence v obraně a za 3) mají oba týmy v posledních zápasech velmi ofenzivní choutky.