Al Nasr vs. Pakhtakor

Další zápas kvalifikace na AFC Champions League proti sobě svede na domácím hřišti Al Nasr z UAE a Pakhtakor z Uzbekistánu. Mírným favoritem tohoto souboje je domácí výběr, ale dle našeho názoru bychom právě mírného favorita měli hledat v podobě hostujícího týmu.

Al Nasr je totiž v současné době hodně podprůměrný klub na domácí scéně – v současné tabulce UAE League je až na 10. místě s pouhými čtyřmi výhrami a 16 body a reálně bude bojovat o záchranu v nejvyšší soutěži. V loňském roce sice skončil tento tým na čtvrté pozice, což znamenalo právě postup do této kvalifikace, ale z loňského týmu je v tom současném pouze malé procento hráčů. Odešel bývalý nejlepší střelec týmu Wenderson, Argentinec Zaráte (8/3) a loňské nejlepší střelec Marcelo (19/10). Pak také záložník Barrada (13/5), Alfasi (10/1) a jednička Sambrieh (17/0).

Momentálně mi ten tým nepřijde vůbec konkurence schopný v domácí lize a už vůbec ne v Champions League. V útoku je sice Álváro Negredo (13/11), ale to je tak vše. V zime přišel do útoku Sáez z Chile (na podzim hrál v Saudské Arábii 14/3) a další útoční Dutra z Brazílie (na podzim 14/0 ve Fluminense, kde byl spíše střídajícím hráčem). V záloze a obraně se pak hodně točí domácí hráči bez výraznějších zkušeností. Jediným plusem je, že se do obrany vrátil z Japonska Oumari, který zde hrál právě v minulé sezoně důležitou roli. V zimě navíc odešel Brazilec Rosa (13/1).

Mimo hru je dnes obránce Mahmoud Khamis (12/0), po zranění se vrací další obránce Ahmed Al Yassi (14/0), ale zde je otázka, zda bude na 100% fit. Další obránce mimo je Mohammed Ali Ayed (10/0) a pro zranění netrénoval ani Khaleefa Mubarak Ghanim (12/1). Z útoku pak chybí dvojici převážně náhradníků Jassim Al Balooshi (12/1) a Mohamed Al Akbari (8/1). 

U hostujícího týmu je to trošku těžší, jelikož liga v Uzbekistánu se hraje jiným formátem – teprve není, bude začínat nový ročník – v tom posledním skončili hráči Pakhtakoru druzí. Jinak v přípravě narazili na týmy z Evropy (Vorskla 0:0, Brondby 0:1 a Orebro 2:2). Mají za sebou i jeden oficiální zápas, když si v kvalifikaci poradili 2:1 s Al Quwa Al Jawiya z Iráku.

Jinak ten tým není vůbec špatný – v bráně je pro tento rok nová jednička -
Kuvvatov (dvojka v reprezentaci). V obraně nejspíše bude čtveřice Azamov, Krimets, Sayfiyev, Aliadjanov – první tři hráči jsou reprezentanti, Sayfiyev hrál minulou sezonu v Číně. Jediný problém je s krajním bekem Aliadjanovem – mladý kluk. Jinak tam hraje Srb Simič – také reprezentant, ale je otázka, zda dnes kvůli zranění nastoupí. V záloze je nová posila Abduallev, Masharipov, další nová posila Khamrobekov a Yakhshibaev – krom Abdullaev jsou to všichni také reprezentanti. Masharipov zatím spíše U23. V útoku je nová akvizice Bikmaev (loni v lize 29/14), který dal hned v prvním zápase branku a v reprezentaci má přes 40 startů, kterého doplňuje Srb Čeran.

Za kurz, který je k dispozici si rádi zahrajeme SBR na Pakhtakor.