Doxa vs. APOEL

Na Kypru je dnes připravena dohrávka osmifinále domácího Cyprus Cupu, ve kterém se na domácím hřišti střetne Doxa, která přivátá favorizovaný APOEL.

Favorit tohoto zápasu je jasný, a tím je nejúspěšnější celek na Kypru, tedy APOEL, jenže je zde mnoho faktorů, které hrají pro domácí celek. Úvodní zápas vyhrál APOEL na svém hřišti pouze 2:1, takže do odvety je vše otevřené a navíc o víkendu je čeká důležitý souboj o vedoucí postavení v lize s Apollonem.

V dresu APOELu se dá tedy očekávat velké šetření – v brance bude dvojka Romo (6/0). Zraněný je stále obránce Nsue (9/3), Vouros (19/0). Ze zálohy chybí De Vincenti (9/2). Z útoku pak Dellatorre (8/0). Navíc dle informací z médií by měl APOEL do dnešního duelu šetřit tyto hráče – obránce Merkis (19/0) a Carlão (15/0). Ze zálohy by měl být šetřen Zahid (20/2), Moussa Al Tamari (14/7) a nejlepší střelec týmu Nuno Morais (20/10). To samé platí i pro útočníka Léo Natel (17/6). S týmem tito hráči odcestovali, ale měli by začít na lavičce náhradníků a do hry zasáhnout jen v případě, že by favoritovi teklo do bot.

Toto je tedy ideální šance pro domácí – ti jsou totiž kompletní. Z obrané řady nechybí nikdo a navíc je k dispozici i nová posila – Španěl Meca, který přišel z Rumunska. Stejně tak je kompletní záloha i útok. O víkendu dokonce domácí hráči hodně šetřili síly, když do zápasu nenastoupili ofenzivní hráči Boljević (18/0), Zatl (21/2), Pavlov (17/3). Hadjivasilis (19/2), ale všichni jsou pro dnešek připraveni.

Podle postavení v tabulce je tedy vše jasné – APOEL je na druhé příčce se ziskem 46 bodů a Doxa až na 8. příčce s 20 body, ale na domácím hřišti dokáže Doxa potrápit a střílí i hodně branek. Tento rok se oba týmy potkali třikrát – v lize Doxa na domácím hřišti prohrála 1:2 a venku překvapivě vyhrála vysoko 5:2. V poháru pak tedy APOEL zvítězil 2:1.

My v tomto zápase volíme sázku OBA TÝMY VSTŘELÍ BRANKU – APOEL je sice v tomto zápase favorit, ale měl by nastoupit z hodně namixovanou sestavou a navíc je stále o co hrát, takže Doxa do toho půjde určitě naplno.

V domácích zápasech má Doxa průměr 3.1 branky na zápas a pouze 2x z 11 duelů nevstřelili její hráči na domácích hřišti branku, naopak čisté konto udrželi jen jednou s předposledním týmem soutěže Alki Oroklini. APOEL má na venkovních hřištích průměr „pouze 2.7“ a z 11 duelů na venkovních hřištích udrželi jeho hráči čisté konto ve čtyřech případech a pouze jednou branku nevstřelili v duelu se čtvrtou Larnacou.

My tedy v tomto zápase volíme sázku – OBA TÝMY VSTŘELÍ BRANKU.